Cerc Pastoral - Misionar în Parohia „Sf. Dimitrie și Sf. Ilie” - BARANCA / Protopopiatul Dorohoi

Viața parohiei Iunie 14, 2015

Joi, 11 Iunie 2015 parohia „Sf. Dimitrie și Sf. Ilie” – BARANCA, Com. Cristinești,  Protopopiatul Dorohoi, Jud. Botoșani, a fost gazda Cercului Pastoral – Misionar „Sfinții Voievozi Mihail și Gavriil” – Ibănești.

A fost oficiată Sfânta Taină a Maslului  de către un sobor de preoți, slujbă la care au participat și un grup de credincioși – pelerini dela Parohia „Sf. Nicolae” – Ciurea/ Iași, însoțiți de către păstorul lor de suflet – Pr. Gheorghe Isachi.

Credincioşii au primit binecuvântări, bucurându-se de împreuna-slujire şi de ungerea cu untdelemn sfinţit.

Pr. Aroșoaie Alin - Constantin